جامع ترين وبلاگ بانك اطلاعات مشاغل
 

گاهي مواقع يك درب مي تواند سردرد بزرگي در طراحي پروژه باشد. به يك نماي مستمر و ممتد و تميز فكر كنيد... وجود يك در وسط نما مي توانيد وضوح طراحي را از بين ببرد. يك درب حتما نبايد از پنل هاي چوبي يا دستگره هاي برنجي باشد كه ما به طور عرف از آنها بهره مي بريم. اما چه ميشد اگر درب به طور كامل از ديدگان ما ناپديد گردد؟ همه ما نسبت به مسيرها و اتاق هاي مخفي در خانه هايمان آشنايي داريم. اما براي اينكه بتوانيم آن فضاي مخفي را درست تعريف كنيم، درب ورود و خروج هم بايد مخفي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۸:۰۹ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]

ورق دكرا، ورق كينگستون در بيشتر سقف‌هاي شيب دار در ايران استفاده مي‌شود كه عموماً از 8 لايه تشكيل شده است. هسته اصلي آن از گالوم (آلوزينك) ساخته شده و سطح آن با سنگريزه پوشانده شده است. گالونگوم در هسته كينگستون استفاده مي‌شود.

ورق كينگستون و حفظ محيط زيست

ورق‌ دكرا، ورق كينگستون در طول توليد و توزيع محصولات قابل بازيافت هستند، كاشي‌هاي فلزي 8.5 برابر فضاي كمتري اشغال مي‌كنند و 10 برابر سبك‌تر از ساير محصولات سيماني يا خشت هستند كه موجب صرفه جويي در حمل و نقل قابل توجهي مي‌شود. در ادامه مطلب ما را همراهي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۳:۴۰ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]

در متون تاريخي براي نخستين بار در سال 1147 به مسكو اشاره شده، هر چند چنين به نظر مي‌رسد كه به علت جاذبه خاص مكاني اين شهر كه بر روي نقطه مرتفعي در كنار رودخانه مسكوا و مسلط بر آن ساخته شده، مي بايستي قدمت شهر بيش از اين باشد. در سال 1147 يوري دولگوروكي پرنس سوزدال در زمين‌هاي مرتفع شمال و ساحل چپ رودخانه مسكوا كه 130 فوت از سطح رودخانه ارتفاع داشته و محل تلاقي جريان اصلي مسكوا و يك شاخه فرعي آن نگلينائيا بود، قلعه‌اي بنا نمود. نخستين اسكان اين محل، كه پيرامون آن در سال‌هاي 58-1156 پرچيني با چوب بلوط ساخته شده بود، منطقه‌اي به وسعت 10 آكر در غرب اين پشته خاكي را اشغال مي نمود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۹:۲۶ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]

آكوستيك

ميزان صداي موجود، چه از محيط پيرامون يا از فعاليت‌هاي دروني يك فضا تأثير مهمي بر آسايش افراد ساكن مي‌گذارد. از اين رو موضوع آكوستيك در فضايي كه انسان در آن زندگي يا فعاليت مي كند بسيار بااهميت است.

آكوستيك چيست؟

عمده تلاش در اين موضوع حذف صداهاي غيرمفيد و نامطلوب است. يكي از مشكلات عديده در بحث آكوستيك فضا، پديده رزونانس (تشديد) است كه معمولا اين پديده در فضاهاي وسيع‌تر به‌ويژه در سالن‌هاي سينما، سخنراني و آمفي‌تئاترها اتفاق مي‌افتد. اين پديده فيزيكي در يك فضاي همگاني اتفاق مي‌افتد كه در آن امواج صوتي پس از توليد از يك منبع، در محيط منتشر مي‌شوند و پس از برخورد با جداره‌ها توليد گره و شكم مي‌نمايند كه در نقاط گره صدا به‌صورت قوي و در نقاط شكم، ضعيف شنيده مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۸:۲۳ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]

با دقت در جهان طبيعت نظم شگفت انگيزي، انسان را به خود جلب مي‌كند. در اغلب موارد به وجود آمدن اين نظم خارق العاده مديون پيروي از الگوي هندسي مشخصي ست. برخلاف ظاهر بي نظم طبيعت، دقيق‌ترين الگوهاي هندسي را مي‌توان در طبيعت اطراف خود يافت.

الگوهاي هندسي در زندگي بشر

الگوي هندسي مولكول‌هاي تشكيل دهنده يك شي، هندسه چگونگي مراحل رشد يك درخت، الگوي هندسي استخوان‌بندي جيوانات مختلف و … همه تمثيلي مناسب از نظم حاكم بر طبيعت است. در جهاني كه به دست انسان ساخته و پرداخته مي‌شود نيز نياز به رعايت نظم هندسي احساس مي‌شود. مانند: استفاده از الگوهاي هندسي در طراحي يك اتومبيل، ساخت يك صندلي و …


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۷:۱۴ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]

هدف از اين مقاله ارائه اصول معماري در عصر تغيير آب و هوا است. نياز اين امر از اين واقعيت ناشي مي شود كه ميزان گرم شدن كره زمين افزايش يافته است. از نظر علمي ثابت شده است كه انسان و فعاليت هاي آنها تراكم گازهاي گلخانه اي را افزايش داده است و اين دليل گرم شدن كره زمين است. مشكل گازهاي گلخانه اي به حدي است كه براي كاهش خطرات ناشي از تغيير فاجعه آب و هوا، نياز به متوقف كردن افزايش تراكم حاصل از سوزاندن سوخت هاي فسيلي است و انسان ها بايد فوراً از گازهاي گلخانه اي استفاده كنند. فسيل را حركت دهيد تا وابسته به انرژي تجديد پذير تميز شويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۶:۱۰ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]

تا زمان شناخت عناصر سازه اي شناخته شده از آهن در اواخر قرن هجدهم، چوب تقريبا تنها مصالح قابل دسترس براي ساختار و پيكربندي سازه بود، يا براي بخش هايي از ساختمان همانند ستون ها، خرپاها، تيرهاي كف كه قابليت تحمل تنش و خمش را داشتند. انواع بسياري الوارهاي معماري چوبي در ساختمان هاي متعدد مورد استفاده اند كه از مشخصات ويژه اي برخوردارند. الوارهاي چوبي قابل طبقه بندي به دو گروه هستند چوب هاي نرم و چوب هاي سخت. چوب هاي نرم تمامي برگرفته شده از مناطق درختان هميشه سبز و چوب هاي سخت برگرفته شده از مناطق درختان پهن برگ هستند. در اقليم هايي كه درختان بخشي از پوشش گياهي سبز هستند از دوران باستان، چوب به عنوان مصالح ساختماني بومي و سنتي مورد استفاده قرار مي گرفت. در قديمي ترين فرم هاي ساختماني از الوارهاي چوبي بدون كوچك ترين تغييري در شكل و فرم استفاده مي كردند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۴:۱۲ ] [ گروه طراحي و سئو اينفوجاب ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By parseblog :.

درباره وبلاگ

بروز ترين بانك مشاغل در سطح كشور را از ما دريافت كنيد.
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
امکانات وب